Ciekawe gatunki roślin

rośliny

Kapturnica to roślina egzotyczna, która należy do rodziny roślin owadożernych. Występuje ona zwłaszcza w Ameryce Północnej na terenach słonecznych plus bagnistych, to znaczy na mokradłach czy torfowiskach, i także na kwaśnych glebach. Oczywiście posiada ona niezmiernie intrygujący mechanizm polowania. Kapturnica wabi owady słodkim nektarem, który wydziela, i także jasnym ubarwieniem dzbanków. Nektar gromadzi się na … Continue reading „Ciekawe gatunki roślin”

Środowisko życia dla roślin

rośliny

Kapturnica to dzisiaj nadzwyczaj atrakcyjna roślina pochodząca z rodziny owadożernych. Kapturnica głównie występuje w Ameryce Północnej, aczkolwiek niektóre jej klasy wolno hodować także w Polsce. Mimo to naturalnym środowiskiem kapturnicy są powierzchnie bagienne, czyli rozliczne mokradła, tereny trawiaste, także występują one w pobliżu zbiorników wodnych. Kapturnice zdołamy także spotkać dzisiaj na kwaśnych glebach, torfie także … Continue reading „Środowisko życia dla roślin”

Ciekawostki o owadożernych

rośliny

Kapturnica to nadzwyczaj ciekawa roślina, jaka pochodzi z rodziny owadożernych. Występuje ona zasadniczo na bagnach w Ameryce Północnej, a dokładniej w jej wschodniej części. Zdołamy aktualnie wyróżnić dziewięć gatunków, i również rozliczne liczne mieszańce tej rośliny. Jak już zahaczyliśmy kapturnica pochodzi z rodziny roślin owadożernych, istotnie więc wabi ona owady za pomocą osobliwego przyjemnego nektaru … Continue reading „Ciekawostki o owadożernych”

Hodowla i uprawa roślin

rośliny

Bezspornie każdy wie, że kapturnica jest rośliną, która żyje na bagnach i torfowiskach, głównie na terenach Ameryki Północnej. Niemniej jednak kapturnicę zdołamy też spotkać w ogrodach botanicznych dodatkowo w szklarniach, mnóstwo osób hoduje ją też w domu. Niemniej jednak jest kilka rzeczy, o których pożądane byłoby pamiętać, jeżeli hodujemy lub pragniemy hodować taką roślinę. Kapturnice … Continue reading „Hodowla i uprawa roślin”

Występowanie ciekawych roślin

rośliny

Kapturnica to ogromnie interesująca roślina występująca w północnej Ameryce. Rośnie ona głównie na terenach bagnistych, na mokradłach bądź również na torfowiskach dodatkowo innych terenach piaskowych. Roślina ta ubóstwia słońce dodatkowo potrzebuje wielką ilość promieni słonecznych do życia. Kapturnica należy do rodziny roślin owadożernych. Za pomocą rozkosznego dodatkowo pachnącego nektaru, oraz również ślicznych jasnych kolorów dodatkowo … Continue reading „Występowanie ciekawych roślin”