Pielęgnacja trudnych roślin

rośliny

Kapturnica to bardzo fascynująca oraz egzotyczna roślina. Rośnie zwłaszcza na terenach bagnistych znajdujących się we wschodniej części Ameryki Północnej. Jednakże aby ujrzeć na żywo tą roślinę wcale nie trzeba jechać do Ameryki Północnej. Możemy ją dziś odszukać dodatkowo w wielu ogrodach botanicznych, co ciekawe poniektóre odmiany kapturnicy wolno nawet pielęgnować w warunkach domowych, tak więc … Continue reading „Pielęgnacja trudnych roślin”

Odpowiednie środowisko dla roślin

rośliny

Niektórzy przypuszczalnie pewnego razu słuchali o takiej roślinie jaką jest kapturnica, inni z kolei zapewne pierwszy raz stykają się z tą nazwą. Nie ma w tym nic podejrzanego, albowiem roślina ta należy do roślin znajdujących się w Ameryce Północnej. Jest to roślina bagienna, a więc w naturalnym środowisku zdołamy ją odszukać wyłącznie na bagnach. Kapturnica … Continue reading „Odpowiednie środowisko dla roślin”

Porady o roślinach owadożernych

rośliny

Kapturnica to roślina pochodząca z rodziny owadożernych, a więc tak faktycznie jest ona rośliną drapieżną. Jakkolwiek jej wygląd w żadnym wypadku na to nie wskazuje, bowiem kapturnica jest właściwie ładną rośliną o prześlicznym ubarwieniu. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić circa dziewięć odmian tej rośliny, oraz także sporo podgatunków oraz mieszańców, z jakich każda roślina ma … Continue reading „Porady o roślinach owadożernych”